• Nowy

YaraMila Complex 25kg (Hydrocomplex) 12-11-18

142,00 zł
Brutto

Yaramila Complex- Hydrocomplex jest nawozem do przygotowania gleby przed siewem lub sadzeniem roślin, a także do stosowania pogłównego.

Zawartość składników pokarmowych:

  • Azot całkowity – 12% N (w tym: 5% N-NO3 i 7% N-NH4);
  • Fosfor – 11% P2O5;
  • Potas – 18% K2O;
  • Magnez – 2,7% mgo;
  • Siarka – 20% SO3;
  • Bor – 0,015% B;
  • Żelazo – 0,20% Fe;
  • Mangan – 0,02% Mn;
  • Cynk 0,02% Zn.

 

Wybierz ilość:
Ilość
W magazynie

 

100% Bezpieczna płatność on-line

 

Szybka i wygodna wysyłka kurierem

 

14 dni na zwrot

Charakterystyka:

Wieloskładnikowe, granulowane nawozy bezchlorkowe z mikroelementami do stosowania posypowego. Nawozy posiadają odpowiednio dobrany i zbilansowany skład, który dostarcza składniki odżywcze w optymalnych proporcjach dla potrzeb danej uprawy. Nawozy dzięki swojej perfekcyjnej jakości zapewniają równomierne rozprowadzenie składników odżywczych, niezależnie od sposobu ich wysiewu. Podczas transportu czy przeładunku nie występuje ryzyko segregacji składników odżywczych Odpowiednio dobrany, uniwersalny, bogaty skład bardzo dobrze sprzyja wykorzystaniu składników pokarmowych przez większość upraw ogrodniczych.

Wysoka rozpuszczalność składników pokarmowych pomaga szybkiemu ich wykorzystaniu. Wyjątkowa forma fosforu, polepsza wykorzystanie tego składnika w trudnych warunkach glebowych.

Do upraw wrażliwych na chlorki zalicza się większość warzyw w uprawie polowej i pod osłonami, większość drzew pestkowych i ziarnkowych oraz praktycznie wszystkie uprawy jagodowe i rośliny ozdobne.

Gatunki tych grup nie mają wykształconych naturalnych mechanizmów obronnych przed obecnością nadmiernych ilości chlorków w środowisku, dlatego zalecane jest stosowanie produktów bezchlorkowych w przypadku tych upraw w celu zapewnienia  uzyskania optymalnego plonu.

Co wyróżnia nawóz YaraMila™ Complex:

– odpowiednio zbilansowany skład dostarcza składniki w odpowiednich proporcjach;

– odpowiednio dobrane formy składników pokarmowych: azot w dwóch formach, równomiernie uwalniany podczas wegetacji, fosfor z dodatkiem formy polifosforanowej, aktywnej i nieulegającej silnemu wiązaniu przez glebę, potas w formie siarczanowej, poprawiającej jakość plonu u wszystkich grup roślin, szczególnie ważny dla grupy upraw wrażliwych na chlorki;

– wysoka zawartość siarki, magnezu i mikroelementów, polepszająca wykorzystanie głównych składników pokarmowych: azotu, fosforu i potasu;

– bardzo dobra rozpuszczalność dzięki obecności formy azotanowej, która inicjuje pobieranie wody oraz właściwościom fizycznym granul typu „prill”, nawóz rozpuszcza się szybko, uwalniając składniki pokarmowe;

– doskonałe parametry fizyczne: odpowiednia granulacja, twardość, ciężar nasypowy, niska zawartość pyłu powoduje iż nawóz łatwo i precyzyjnie się rozsiewa, dostarczając jednakową ilość składnika pokarmowego na całą powierzchnię uprawy.

Zalecenia stosowania:

Complex jest nawozem do przygotowania gleby przed siewem lub sadzeniem roślin, a także do stosowania pogłównego. Complex jest stosowany w uprawach: warzyw gruntowych w polu, warzyw uprawianych pod osłonami w gruncie, wieloletnich upraw sadowniczych (ziarnkowych, pestkowych, jagodowych), jak również do przygotowania podłoża dla upraw roślin ozdobnych.

Jednorazowa dawka w zależności od rodzaju uprawy, systemu nawożenia oraz zasobności gleby od 150 do 950 kg/ha.

YaraMila™ Complex w uprawach pod osłonami jest stosowany pogłównie przede wszystkim w przypadku braku systemów umożliwiających podawanie nawozów łącznie z podlewaniem.

Przygotowanie substratów torfowych i innych podłoży ogrodniczych – 0,5–2 kg nawozu/1 m3 podłoża.

Przygotowanie gleby w szklarni/tunelu – przeciętnie 5–15 kg nawozu /100 m2, rozsypać równomiernie i wymieszać z 20-cm warstwą podłoża.

Nawożenie pogłówne – stosować wysiew ręczny w jednorazowych dawkach nie większych niż 2–4 kg/100 m2 w zależności od zasobności gleby i wymagań roślin.


Specyficzne kody

16 produktów w tej samej kategorii

Powrót do góry